Szkolenie Szlifierzy Diamentów

Formularz zgłoszenia na kurs

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich wspólnie z ekspertem Stowarzyszenia w zakresie szlifowania diamentów Andrzejem Grotkowskim organizuje nowy cykl szkoleń mających na celu praktyczne wyszkolenie szlifierzy diamentów jubilerskich.

Szkolenie będzie odbywać się dwuetapowo:

  • Pierwszym etapem będzie ukończenie teoretycznego i praktycznego kursu „Podstawy oceny oszlifowanych diamentów”. Celem szkolenia będzie zapoznanie przyszłych szlifierzy diamentów z zasadami kwalifikacji jakościowej już oszlifowanych diamentów. W trakcie szkolenia główny nacisk zostanie położony na aspekty kwalifikacji jakościowej zależne od wykonania szlifu brylantowego, czyli uwarunkowane pracą szlifierza.
    Koszt pierwszego etapu: 2.200,00 PLN.
  • Drugim etapem, po uprzednim pomyślnym zakończeniu etapu pierwszego, będzie szkolenie praktyczne, które będzie odbywać się w pracowni szlifierskiej eksperta SRJ w zakresie szlifowania diamentów, pana Andrzeja Grotkowskiego.
    Każdy uczestnik w końcowej fazie nauki oszlifuje jeden kamień, począwszy od surowego kryształu aż do wykonania pełnego szlifu brylantowego.

    Po wykonaniu pełnego szlifu brylantowego uczestnik szkolenia otrzyma na własność kamień (ok. 0,5 ct), jako dowód opanowania pełnego cyklu szlifowania oraz pamiątkę po kursie.

    Pełny cykl drugiego etapu szkolenia jednego uczestnika zamyka się w czasie 240 godzin, podczas 10 pod-etapów szkolenia.
    Koszt drugiego etapu: 3.600 EUR.

Opłaty będą rozłożone w czasie, przed przystąpieniem do kolejnych etapów szlifowania. Rozpoczęcie kolejnego będzie możliwe po opanowaniu teoretycznym i manualnym poprzedniego etapu.
Ilość szkolących ograniczona do 5 osób.

e-mail: kursy@srj.org.pl, diament@diamentekspert.com.pl
tel: 601 331 787

Przejdź do formularza zgłoszeniowego