Podstawy gemmologii

Kurs jest adresowany do jubilerów, sprzedawców, hurtowników, kierowników sklepów oraz wszystkich osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z jubilerstwem i gemmologią stosowaną. Wykładowcami są uznani rzeczoznawcy i jubilerzy - członkowie SRJ oraz zaproszeni specjaliści

Formularz zgłoszenia na kurs

srj-pierwsze-kroki-w-gemmologii-1

Kurs trwa 6 dni i składa się z 3 godzin wykładów teoretycznych i 5 godzin zajęć praktycznych każdego dnia. W dniu 6-tym odbędzie się egzamin. Uczestnicy kursu będą mogli w części teoretycznej przyswoić sobie podstawowe zagadnienia z zakresu optyki kryształów, krystalografii, teorii światła co pozwoli zrozumieć zasady działania, budowę i sposób korzystania z podstawowych przyrządów stosowanych w badaniach gemmologicznych.

W części praktycznej każdy z kursantów otrzyma do badania indywidualne zestawy typowych kamieni i preparatów oraz w pełni wyposażone stanowisko w sprzęt gemmologiczny do badania kamieni. Pozwoli to na swobodną i samodzielną pracę z materiałem gemmologicznym i trwałe zapoznanie się z cechami diagnostycznymi kamieni jubilerskich najczęściej spotykanych na naszym rynku.

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymają dyplom SRJ – Certyfikat kwalifikacji „Podstawy Gemmologii”.

Cena netto: 2950,00 zł

Cena brutto: 3628,50 zł

Zniżka dla członka Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich lub Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników

Cena netto: 2655,00 zł  

Cena brutto: 3265,65 zł

srj-pierwsze-kroki-w-gemmologii-2

Zapisy na kurs przyjmowane są wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce kursu: SRJ Warszawa
e-mail: kursy@srj.org.pl

Przejdź do formularza zgłoszeniowego