C7E4

Wioleta Kinga Saczewska – Skarbnik Stowarzyszenia, odpowiedzialna za media – czasopismo branżowe, strona internetowa, Facebook.

Ekspert wyrobów jubilerskich, ekspert diamentów HRD oraz znawca bursztynu. Złotnik z zamiłowania, od dzieciństwa związana z branżą jubilerską. Studentka zarządzania finansami i rachunkowości II stopnia. Pracuje i prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo „Sanimex Gold” w czterech miastach Warmii i Mazur oraz Podlasia. Niereformowalny pracoholik lecz praca stała się jej pasją. Ma wielką słabość do dawnej biżuterii w której zaklęta została dusza. Mówiąc o planach na przyszłość związanych z SRJ, podkreśla jak istotna jest obecność w social media. Dlatego też dołoży wszelkich starań by SRJ było bardziej medialne oraz przyciągało młodsze pokolenie, by wspólnie budować wizerunek branży jubilerskiej.

 

2690

Paweł Wierzchowski – Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktów z Urzędami i Targami

Właściciel firmy jubilerskiej Forum. Przedsiębiorstwo o profilu handlowo – produkcyjnym istniejące na rynku polskim od 1992 roku. Doskonały specjalista w wielu dziedzinach branży jubilerskiej. Ekspert diamentów HRD, ekspert diamentów surowych, gemmolog HRD, ekspert pereł, znawca bursztynu, ekspert monet oraz ekspert wyrobów jubilerskich. Wszystkie zdobyte tytuły zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, co czyni go specjalistą o doskonałym przygotowaniu zawodowym. Jako członek Zarządu chce kontynuować organizowanie i realizowanie celu jakim jest rozwój polskiej branży jubilerskiej. Kiedy nie pracuje, jeździ na rowerze, nurkuje lub żegluje.

 

9217

Cezary Kania – Prezes Zarządu

Kontynuuje rodzinną tradycję, prowadzi firmę produkcyjno – handlową, specjalizującą się w złotej biżuterii z diamentami i szlachetnymi kamieniami kolorowymi. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia od 2001 r. , od 2005 r. członek Zarządu a od 2013r. wiceprezes Zarządu SRJ. Wszystkie te lata bogate w doświadczenie w branży oraz zdobywane zaufanie wśród członków Stowarzyszenia zaowocowały awansem na stanowisko Prezesa Zarządu. Dusza towarzystwa, zawsze obecny na wszystkich najważniejszych wydarzeniach branży jubilerskiej w Polsce. Jako nowy Prezes Zarządu SRJ ma bardzo ściśle określone plany na przyszłość związane ze Stowarzyszeniem. Chce by członkostwo SRJ dawało prestiż oraz uwiarygodniało działania na trudnym rynku jubilerskim. Podkreśla, że do tego potrzebna jest współpraca wszystkich członków Stowarzyszenia. Jego celem jest stworzenie laboratorium, które pomagałoby w badaniu coraz to trudniejszych zagadnień z dziedziny rzeczoznawstwa jubilerskiego.

9F25

Marek Korytowski – Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za reprezentowanie SRJ w kontaktach z Urzędami, Targami i Polskim Komitetem Normalizacyjnym

Członek założyciel SRJ, mistrz złotnictwa (1985), ekspert diamentów HRD i DGemG, wiceprezes przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie złotnik-jubiler Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz członek jury konkursu Mercurius Gedanensis.

Od 1990 roku właściciel pracowni jubilerskiej Art Studio Wilkom, zajmującej się projektowaniem i wytwarzaniem ekskluzywnej złotej i platynowej biżuterii z brylantami i kamieniami szlachetnymi, a także szkoleniem młodych projektantów i złotników. W firmie kładzie nacisk na połączenie technik starych mistrzów z nowoczesną technologią i perfekcją wykonania. Do największych sukcesów zawodowych zalicza realizację autorskich projektów biżuterii z platyny, prezentowanych na targach w Londynie, Bazylei i Dubaju.

Pasjonuje się chińskimi sztukami walki, historią sztuki oraz historią średniowiecza. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie na powietrzu, uprawiając nordic walking i narciarstwo biegowe.

Co do przyszłości Stowarzyszenia, to chciałby, aby przepływ informacji między producentami i sprzedawcami a instytucjami mającymi wpływ na rozwój branży był łatwiej dostępny i bardziej płynny.

248D

Robert Zięba – Członek Zarządu, odpowiedzialny za media – czasopismo branżowe, strona internetowa, Facebook.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Wzornictwa – Projektowanie biżuterii. Ukończył również studia podyplomowe – Rynek Sztuki i Antyków w Krakowie. Drugie pokolenie firmy rodzinnej, kontynuuje tradycję prowadząc pracownię jubilerską, która powstała w 1978 roku. Ekspert diamentów HRD oraz DgemG ,ekspert wyrobów jubilerskich, mistrz złotnictwa. Spełnia się jako złotnik i fach ten nie jest mu obojętny, realizuje się artystycznie , naucza zawodu. Do jednych z największych sukcesów zawodowych zalicza udział w komisjach konkursowych targów Amberif oraz rozpoczęcie drugiej kadencji w Zarządzie SRJ. Prywatnie jest bardzo zabieganym człowiekiem, jego największą pasją są biegi długodystansowe, w Polsce i na świecie. Bieganie nie buduje charakteru, bieganie go ujawnia co doskonale widać w ilości przebiegniętych charytatywnych biegów. Jego plany na przyszłość związane z SRJ to przede wszystkim rozwój i ciągłe dostosowywanie istniejącego profilu SRJ w social media oraz wzmocnienie charakteru lidera stowarzyszenia branżowego.