Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, ul. Glogera 2, 02-051 Warszawa, tel.: 601 380 447, tel./fax: 22 822 02 60|info@srj.org.pl

Sprawy bieżące

Szkolenia SRJ

srj-kursy

 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich od lat 80. minionego wieku organizuje szkolenia gemmologiczne. Odbyło się już blisko 200 kursów z zakresu diamentów, kamieni kolorowych, pereł, biżuterii oraz monet. W celu zaspokojenia potrzeb rynku branżowego Zarząd SRJ przygotowuje szkolenia z zakresu kamieni jubilerskich w oprawie i projektowania biżuterii 3D.

Zapisy przyjmowane są przez biuro Stowarzyszenia (tel.: 22 822 02 60, e-mail: kursy@srj.org.pl).

KALENDARZ SZKOLEŃ NA ROK 2018

1. Kurs „Techniki sprzedaży biżuterii diamentowej”

Termin: 7–9.09.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Kinga Saczewska

 

2. Kurs „Znawca monet”

Termin: 14–16.09.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Robert Buczak

 

3. Kurs „Podstawy oceny diamentów oszlifowanych”

Termin: 22–23 i 28–30.09.2018 r., Warszawa

Wykładowcy: Dariusz Jaworski, Jerzy Sobisiak

 

4. Kurs „Podstawy gemmologii”

Termin: 5–7 i 12–14.10.2018 r., Warszawa

Wykładowcy: Tomasz Kłoczewiak, Jerzy Sobisiak

 

5. Kurs „Znawca pereł”

Termin: 20–21 i 26–28.10.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Piotr Denejko

 

6. Kurs „Towaroznawca jubilerski”

Termin: 17–18 i 23–25.11.2018 r. Warszawa

Wykładowca: Tomasz Kłoczewiak

 

Kto nas reprezentuje

C7E4

Wioleta Kinga Saczewska – Skarbnik Stowarzyszenia, odpowiedzialna za media – czasopismo branżowe, strona internetowa, Facebook.

Ekspert wyrobów jubilerskich, ekspert diamentów HRD oraz znawca bursztynu. Złotnik z zamiłowania, od dzieciństwa związana z branżą jubilerską. Studentka zarządzania finansami i rachunkowości II stopnia. Pracuje i prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo „Sanimex Gold” w czterech miastach Warmii i Mazur oraz Podlasia. Niereformowalny pracoholik lecz praca stała się jej pasją. Ma wielką słabość do dawnej biżuterii w której zaklęta została dusza. Mówiąc o planach na przyszłość związanych z SRJ, podkreśla jak istotna jest obecność w social media. Dlatego też dołoży wszelkich starań by SRJ było bardziej medialne oraz przyciągało młodsze pokolenie, by wspólnie budować wizerunek branży jubilerskiej.

 

2690

Paweł Wierzchowski – Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktów z Urzędami i Targami

Właściciel firmy jubilerskiej Forum. Przedsiębiorstwo o profilu handlowo – produkcyjnym istniejące na rynku polskim od 1992 roku. Doskonały specjalista w wielu dziedzinach branży jubilerskiej. Ekspert diamentów HRD, ekspert diamentów surowych, gemmolog HRD, ekspert pereł, znawca bursztynu, ekspert monet oraz ekspert wyrobów jubilerskich. Wszystkie zdobyte tytuły zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, co czyni go specjalistą o doskonałym przygotowaniu zawodowym. Jako członek Zarządu chce kontynuować organizowanie i realizowanie celu jakim jest rozwój polskiej branży jubilerskiej. Kiedy nie pracuje, jeździ na rowerze, nurkuje lub żegluje.

 

9217

Cezary Kania – Prezes Zarządu

Kontynuuje rodzinną tradycję, prowadzi firmę produkcyjno – handlową, specjalizującą się w złotej biżuterii z diamentami i szlachetnymi kamieniami kolorowymi. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia od 2001 r. , […]

Autor |29 maja 2017 o 10:12|Sprawy bieżące|0 komentarzy

Sprawozdanie Walne 2017

4820

Każdego roku w sezonie wiosennym odbywa się Walne Zebranie Członków SRJ. Tegoroczne było wyjątkowe, gdyż miało charakter Sprawozdawczo – Wyborczy. Odbyło się 22 kwietnia w najpiękniejszym miejscu polskiego wybrzeża, w Jastrzębiej Górze. Gości przyjął Hotel Astor *** .

W przeddzień Walnego Zebrania odbyły się szkolenia prowadzone przez jednych z najlepszych specjalistów w różnych dziedzinach branży jubilerskiej.

Wykład o rodzajach opraw oraz szlifach kamieni w zabytkowej biżuterii poprowadziła dr Ewa Letkiewicz. Kolejny, niezwykle inspirujący wykład o trudnej tematyce diamentów kolorowych, poprowadził Dariusz Jaworski. Omówił on temat sposobu opisu oraz szacowania wartości diamentów, które nie są ujęte w tabelach Rapaport. Swoją prezentację wzbogacił o pokaz prywatnej kolekcji diamentów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatni wykład prowadzony był przez Tomasza Kłoczewiaka. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z problematyką biegłego sądownictwa w zakresie rzeczoznawstwa jubilerskiego. Ten, jakże bogaty w nową wiedzę dzień zakończony był uroczystą kolacją integracyjną.

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. przed południem wszyscy przybyli członkowie SRJ pojawili się na Sprawozdawczo – Wyborczym Walnym Zebraniu Członków SRJ. Sprawozdania wygłosili: Tomasz Kłoczewiak – prezes Zarządu, Kamil Szywacz – przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz Ryszard Nowak – przewodniczący Sądu Koleżeńskiego. Miniony rok podsumowany został jako bardzo dobry. Możemy pochwalić się zorganizowaniem wielu fachowych szkoleń, również za granicą. Byliśmy obecni na największych imprezach targowych branży jubilerskiej w Polsce. SRJ pełniło na nich funkcję doradcy branżowego. Frekwencja przy naszych stoiskach z roku na rok się powiększa. Cieszy nas fakt, że darzycie nas zaufaniem w kwestii fachowych porad dotyczących biżuterii oraz kamieni szlachetnych. Rok 2016 przyniósł Stowarzyszeniu zmiany personalne na […]

Autor |26 maja 2017 o 16:50|Sprawy bieżące|0 komentarzy

Zaproszenie na Walne Zebranie 2017

walne-srj-2017

Zarząd Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, które odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2017r. – sobota – w Jastrzębiej Górze, w hotelu ASTOR – pierwszy termin: godz.10:00, drugi termin godz.10:30.

Przewidujemy szeroki program szkoleń i prezentacji które rozpoczną się już w piątek 21.04.2017r w godz przedpołudniowych.

W godzinach wieczornych, o godz. 20.00 tradycyjne spotkanie na uroczystej, wspólnej kolacji w sali balowej hotelu ASTOR.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków a ze względu na fakt, że jest to Zebranie także Wyborcze oczekujemy dużej frekwencji.

Autor |9 lutego 2017 o 16:06|Sprawy bieżące|0 komentarzy

AMBERIF 2016 i Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

Amberif-2016

Tradycyjnie w marcu spotkaliśmy się na targach Amberif 2016. Po raz kolejny SRJ sprawowało patronat nad tymi najważniejszymi targami bursztynowymi na świecie. Gdzie nie zabrakło nowych wzorów, pomysłów, designu i technologii. To wszystko działo się na kilkunastu tyś.m2 powierzchni udostępnionej wystawcom. Targi te w ciągu zaledwie kilku dni odwiedziło ponad 7700 odwiedzających z 55 krajów. Co zostało uznane za kolejny niemalejący od lat sukces.

Targom jak co roku towarzyszyło mnóstwo wydarzeń w tym seminaria, wykłady, pokazy, prezentacje, szkolenia, wernisaże i warsztaty. W których to SRJ również brało czynny udział.

I tak w drugim dniu trwania imprezy zaprosiliśmy Państwa na współorganizowane przez SRJ seminarium gemmologiczne w temacie: „Aktualne metody poprawiania jakości diamentów”, które poprowadzone było przez dr. Włodzimierza Łapota z Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii, na Uniwersytecie Śląskim, które to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Warto również podkreślić rolę naszych członków, którzy przyczyniają się co roku w organizacji pracy przy tych wydarzeniach. Po za wieloma osobami, które należało by tu wymienić prawie zawsze towarzyszą nam wszyscy członkowie zarządu z prezesem Tomaszem Kłoczewiakiem na czele. Są z nami także nasi członkowie zwyczajni i nominowani rzeczoznawcy, którym nie brakuje werwy i zaangażowania. Pośród tych osób znajdują się członkowie, którzy zostali to wytypowani przez zarząd bądź powołani przez organizatorów do reprezentowania SRJ w różnych dziedzinach przy Amberif 2016. Pierwsza postać to postać Krzysztofa Jacobsona, który jest wieloletnim konsultantem tejże imprezy oraz Komisarzem Konkursu Mercurius Gedanensis. Postać, której zawdzięczamy bardzo wiele w tej materii. Wieloletni członek zarządu oraz członek komitetu założycielskiego SRJ. Kolejny nasz członek to Jerzy Sobisiak członek […]