Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, ul. Glogera 2, 02-051 Warszawa, tel.: 601 380 447, tel./fax: 22 822 02 60|info@srj.org.pl

Bez kategorii

3D

Projektowanie biżuterii w programie Rhinoceros 5

 

Szkolenie 6 – dniowe odbędzie się w dniach: 11,12,13, stycznia 2019 i 25,26,27 stycznia 2019 w siedzibie SRJ w Warszawie, ul. Glogera 2.

Kurs będzie prowadził p.Tomasz  Ogrodowski – ceniony artysta i projektant biżuterii, laureat wielu międzynarodowych wystaw i nagród. Ostatnio – 3 miejsce w Moskwie na Międzynarodowym Konkursie Projektowania biżuterii w 3 D.

Koszt kursu to 2800 zł netto, 3444 zł brutto. Wymagane jest posiadanie ze sobą laptopa.

Ilość uczestników ze względu na specyfikę szkolenia i warunki lokalowe jest ograniczona  do 10 osób.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia mailowe na adres biuro@srj.org.pl

20181122_122556

Cel Kursu

Celem kursu jest poznanie podstaw projektowania biżuterii w programie Rhinoceros w stopniu pozwalającym na rozpoczęcie samodzielnej pracy projektowej oraz przygotowania modeli do druku 3D. Podczas kursu uczestnicy otrzymają proste modele ułatwiające pracę i ćwiczenia.

Grupa docelowa

Jubilerzy, złotnicy, właściciele firm jubilerskich i wszyscy zainteresowani projektowaniem biżuterii z pomocą programu Rhinoceros.

Opis szkolenia

Drukowanie woskowych prototypów rozwija się w Polsce już od 13 lat. Technologie wspomagane komputerowo znalazły swoje miejsce w złotnictwie a zwłaszcza w jubilerstwie, a liczba firm z nich korzystających ciągle się powiększa. Nawet zagorzali zwolennicy „ręcznej roboty” przełamują swój opór sięgając po technologię 3D. Okazało się, że jedynym dostępnym jeszcze narzędziem do walki z konkurencją jest […]

Autor |17 listopada 2018 o 11:16|Bez kategorii|0 komentarzy

Regulamin Szkoleń

 

logo

                                             

                                  REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EDUKACYJNYCH

 

 

 

I. ORGANIZACJA I SZKOLENIA

 1. Organizatorem szkoleń jest Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, 02-051 Warszawa, ul. Glogera 2

2. Szkolenia realizowane są według programu, celów szczegółowych i na warunkach umieszczonych w ofercie szkolenia.

3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany oferty szkolenia z przyczyn niezależnych od Organizatora.

4. Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi poza udziałem w szkoleniu: autorskie materiały szkoleniowe w formie wydrukowanego i oprawionego skryptu, imienny certyfikat ukończenia szkolenia oraz wsparcie trenera również po zakończonym szkoleniu (możliwość kontaktu telefonicznego lub e-mailowego).

5. Organizator nie zapewnia w ramach szkolenia (o ile oferta nie stawi inaczej): transportu oraz usług noclegowych.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia Badań usługi szkoleniowej w formie: spersonalizowanej ankiety, ankiet anonimowych, wywiadów po zakończonym szkoleniu lub telefonicznego badania satysfakcji. W przypadku szkoleń zamkniętych (wewnętrznych) ewaluacja usługi jest wykonywana każdorazowo, a jej wynik na życzenie przekazywany osobie zlecającej usługę.

7. Podmiotem odpowiedzialną merytorycznie za organizowane szkolenia jeśli oferta nie stanowi inaczej jest Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

II. WARUNKI UCZESTNICTWA I REZYGNACJI

 1. Informacja o organizowanych szkoleniach przekazywana jest potencjalnym uczestnikom w formie informacji publikowanych na stronie internetowej www.srj.org.pl, działań marketingowo – promocyjnych oraz poprzez telemarketing.

2. Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej lub dokonanie zgłoszenia „on-line” za […]

Autor |5 listopada 2018 o 12:19|Bez kategorii|0 komentarzy

Warsztaty SRJ

20180706_164124 — kopia

Mamy przyjemność poinformować Państwa, o zorganizowaniu dla członków naszego Stowarzyszenia bezpłatnych warsztatów , dotyczących szmaragdów .

Warsztaty odbędą się w dn.10 listopada ( sobota) w Warszawie, w siedzibie SRJ o godz.10,00, stąd liczba miejsc ograniczona do 12 osób.

Liczy się kolejność zgłoszeń drogą mailową na adres biura:  biuro@srj.org.pl

Temat warsztatów to:  „Trudne sprawy w obszarze szmaragdów”, które poprowadzi członek naszego Stowarzyszenia  p. Łukasz Bandur, przy współudziale p. Artura  Rzepeckiego -również członka SRJ.

Pan Artur Rzepecki mieszka w Afryce i na co dzień zajmuje się handlem kamieniami szlachetnymi.

W czasie warsztatów podzieli się z Państwem swoim bogatym doświadczeniem i  opowie o różnych niecodziennych sytuacjach,  z którymi się spotkał w czasie pracy.

Autor |6 lipca 2018 o 17:17|Bez kategorii|0 komentarzy

Typy Diamentów

Diamenty mogą przybierać wszystkie barwy tęczy, od bezbarwnego do żółtego, pomarańczowego, czerwonego, fioletowego, zielonego, niebieskiego, purpurowego a nawet czarnego.  Te najszlachetniejsze kamienie  występują we wszystkich odcieniach, jednak większość diamentów jubilerskich to kamienie o barwie od niemalże bezbarwnych do jasno żółtych, brązowych lub szarych. Intensywne zabarwienie w diamentach występuje niezwykle rzadko, co przekłada się na ich cenę, gdyż te cuda natury warte są fortuny. Barwne cuda nazywamy BARWAMI FANTAZYJNYMI.

Ogromna ilość oszlifowanych diamentów należą do serii Cape. Szacuje się, że około 95% to diamenty bezbarwne, jasno żółte, zielonkawo-żółte i żółte. Niebieskie, różowe, czerwone, zielone i inne, występują bardzo rzadko.

1571172_orig

 

Pochodzenie barwy diamentu znajduje się w strukturze atomowej diamentu. Idealna siatka krystaliczna diamentu zbudowana jest z atomów węgla, które ułożone są w uporządkowaną, trójwymiarową strukturą. Każdy atom węgla jest otoczony innymi czterema atomami węgla, tworząc czworościan.  Diament, który zbudowany jest tylko i wyłącznie z węgla będzie zupełnie bezbarwny. W rzeczywistości, struktura diamentu zawiera mniejszą lub większą ilość atomowych zanieczyszczeń i odchyleń strukturalnych. Przyczyną tych wad strukturalnych jest zastąpienie atomu węgla przez obcy atom. Najczęstszym zanieczyszczeniem diamentu jest azot. W zależności od jego występowania w siatce krystalicznej diamentu, można go podzielić na dwie grupy:

Typ I

Do tego typu należy większość diamentów jubilerskich. W surowej postaci kryształy są zwykle dobrze ukształtowane, mają gładkie powierzchnie ścian i lekko zaokrąglone krawędzie, a zatem doskonale nadają się do obróbki. Stężenie azotu waha się w granicach od 25 do 1000 ppm, w skrajnych przypadkach może dochodzić do ok. 3000 ppm.

Ze względu na duże różnice stężeń oraz fakt, że w tym typie […]

Autor |29 czerwca 2018 o 13:19|Bez kategorii|0 komentarzy

Szkolenia SRJ

srj-kursy

 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich od lat 80. minionego wieku organizuje szkolenia gemmologiczne. Odbyło się już blisko 200 kursów z zakresu diamentów, kamieni kolorowych, pereł, biżuterii oraz monet. W celu zaspokojenia potrzeb rynku branżowego Zarząd SRJ przygotowuje szkolenia z zakresu kamieni jubilerskich w oprawie i projektowania biżuterii 3D.

Zapisy przyjmowane są przez biuro Stowarzyszenia (tel.: 22 822 02 60, e-mail: kursy@srj.org.pl).

KALENDARZ SZKOLEŃ NA ROK 2019

1. Projektowanie biżuterii w programie 3D

Termin: 11-13 i 25-27 stycznia 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Tomasz Ogrodowski

 

2. Podstawy gemmologii

Termin: 01-03 i 08-10 marca 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Tomasz Kłoczewiak, Jerzy Sobisiak, Łukasz Bandur

 

3. Gemology basic HRD Antwerp

Termin: 19-29 marca 2019r. – Antwerpia

Wykładowcy: HRD

 

4. Wykwalifikowany sprzedawca pereł

Termin: 30 marca 2019r. – Warszawa

Wykładowcy: Piotr Denejko

 

5. Kamienie w oprawie

Termin: 12-14 kwietnia 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Jerzy Sobisiak

 

6. Znawca pereł

Termin: 10-12 maja 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Piotr Denejko

 

7. Pogłębiona praktyka badania pereł

Termin: 18-19 maja 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Piotr Denejko

 

8. Gemology advanced HRD Antwerp

Termin: 13-29 maja 2019r. – Antwerpia

Wykładowca: HRD

 

9. Znawca monet

Termin: 28-30 czerwca 2019r. – Warszawa

Wykładowca: Robert Buczak