Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, ul. Glogera 2, 02-051 Warszawa, tel.: 601 380 447, tel./fax: 22 822 02 60|info@srj.org.pl

Aktualności

Regulamin Szkoleń

 

logo

                                             

                                  REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EDUKACYJNYCH

 

 

 

I. ORGANIZACJA I SZKOLENIA

 1. Organizatorem szkoleń jest Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, 02-051 Warszawa, ul. Glogera 2

2. Szkolenia realizowane są według programu, celów szczegółowych i na warunkach umieszczonych w ofercie szkolenia.

3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany oferty szkolenia z przyczyn niezależnych od Organizatora.

4. Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi poza udziałem w szkoleniu: autorskie materiały szkoleniowe w formie wydrukowanego i oprawionego skryptu, imienny certyfikat ukończenia szkolenia oraz wsparcie trenera również po zakończonym szkoleniu (możliwość kontaktu telefonicznego lub e-mailowego).

5. Organizator nie zapewnia w ramach szkolenia (o ile oferta nie stawi inaczej): transportu oraz usług noclegowych.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia Badań usługi szkoleniowej w formie: spersonalizowanej ankiety, ankiet anonimowych, wywiadów po zakończonym szkoleniu lub telefonicznego badania satysfakcji. W przypadku szkoleń zamkniętych (wewnętrznych) ewaluacja usługi jest wykonywana każdorazowo, a jej wynik na życzenie przekazywany osobie zlecającej usługę.

7. Podmiotem odpowiedzialną merytorycznie za organizowane szkolenia jeśli oferta nie stanowi inaczej jest Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

II. WARUNKI UCZESTNICTWA I REZYGNACJI

 1. Informacja o organizowanych szkoleniach przekazywana jest potencjalnym uczestnikom w formie informacji publikowanych na stronie internetowej www.srj.org.pl, działań marketingowo – promocyjnych oraz poprzez telemarketing.

2. Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej lub dokonanie zgłoszenia „on-line” za […]

Autor |5 listopada 2018, 12:19|Bez kategorii|0 komentarzy

Warsztaty SRJ

20180706_164124 — kopia

Mamy przyjemność poinformować Państwa, o zorganizowaniu dla członków naszego Stowarzyszenia bezpłatnych warsztatów , dotyczących szmaragdów .

Warsztaty odbędą się w dn.10 listopada ( sobota) w Warszawie, w siedzibie SRJ o godz.10,00, stąd liczba miejsc ograniczona do 12 osób.

Liczy się kolejność zgłoszeń drogą mailową na adres biura:  biuro@srj.org.pl

Temat warsztatów to:  „Trudne sprawy w obszarze szmaragdów”, które poprowadzi członek naszego Stowarzyszenia  p. Łukasz Bandur, przy współudziale p. Artura  Rzepeckiego -również członka SRJ.

Pan Artur Rzepecki mieszka w Afryce i na co dzień zajmuje się handlem kamieniami szlachetnymi.

W czasie warsztatów podzieli się z Państwem swoim bogatym doświadczeniem i  opowie o różnych niecodziennych sytuacjach,  z którymi się spotkał w czasie pracy.

Autor |6 lipca 2018, 17:17|Bez kategorii|0 komentarzy

Typy Diamentów

Diamenty mogą przybierać wszystkie barwy tęczy, od bezbarwnego do żółtego, pomarańczowego, czerwonego, fioletowego, zielonego, niebieskiego, purpurowego a nawet czarnego.  Te najszlachetniejsze kamienie  występują we wszystkich odcieniach, jednak większość diamentów jubilerskich to kamienie o barwie od niemalże bezbarwnych do jasno żółtych, brązowych lub szarych. Intensywne zabarwienie w diamentach występuje niezwykle rzadko, co przekłada się na ich cenę, gdyż te cuda natury warte są fortuny. Barwne cuda nazywamy BARWAMI FANTAZYJNYMI.

Ogromna ilość oszlifowanych diamentów należą do serii Cape. Szacuje się, że około 95% to diamenty bezbarwne, jasno żółte, zielonkawo-żółte i żółte. Niebieskie, różowe, czerwone, zielone i inne, występują bardzo rzadko.

1571172_orig

 

Pochodzenie barwy diamentu znajduje się w strukturze atomowej diamentu. Idealna siatka krystaliczna diamentu zbudowana jest z atomów węgla, które ułożone są w uporządkowaną, trójwymiarową strukturą. Każdy atom węgla jest otoczony innymi czterema atomami węgla, tworząc czworościan.  Diament, który zbudowany jest tylko i wyłącznie z węgla będzie zupełnie bezbarwny. W rzeczywistości, struktura diamentu zawiera mniejszą lub większą ilość atomowych zanieczyszczeń i odchyleń strukturalnych. Przyczyną tych wad strukturalnych jest zastąpienie atomu węgla przez obcy atom. Najczęstszym zanieczyszczeniem diamentu jest azot. W zależności od jego występowania w siatce krystalicznej diamentu, można go podzielić na dwie grupy:

Typ I

Do tego typu należy większość diamentów jubilerskich. W surowej postaci kryształy są zwykle dobrze ukształtowane, mają gładkie powierzchnie ścian i lekko zaokrąglone krawędzie, a zatem doskonale nadają się do obróbki. Stężenie azotu waha się w granicach od 25 do 1000 ppm, w skrajnych przypadkach może dochodzić do ok. 3000 ppm.

Ze względu na duże różnice stężeń oraz fakt, że w tym typie […]

Autor |29 czerwca 2018, 13:19|Bez kategorii|0 komentarzy

Szkolenia SRJ

srj-kursy

 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich od lat 80. minionego wieku organizuje szkolenia gemmologiczne. Odbyło się już blisko 200 kursów z zakresu diamentów, kamieni kolorowych, pereł, biżuterii oraz monet. W celu zaspokojenia potrzeb rynku branżowego Zarząd SRJ przygotowuje szkolenia z zakresu kamieni jubilerskich w oprawie i projektowania biżuterii 3D.

Zapisy przyjmowane są przez biuro Stowarzyszenia (tel.: 22 822 02 60, e-mail: kursy@srj.org.pl).

KALENDARZ SZKOLEŃ NA ROK 2018

1. Kurs „Techniki sprzedaży biżuterii diamentowej”

Termin: 7–9.09.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Kinga Saczewska

 

2. Kurs „Znawca monet”

Termin: 14–16.09.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Robert Buczak

 

3. Kurs „Podstawy oceny diamentów oszlifowanych”

Termin: 22–23 i 28–30.09.2018 r., Warszawa

Wykładowcy: Dariusz Jaworski, Jerzy Sobisiak

 

4. Kurs „Podstawy gemmologii”

Termin: 5–7 i 12–14.10.2018 r., Warszawa

Wykładowcy: Tomasz Kłoczewiak, Jerzy Sobisiak

 

5. Kurs „Znawca pereł”

Termin: 20–21 i 26–28.10.2018 r., Warszawa

Wykładowca: Piotr Denejko

 

6. Kurs „Towaroznawca jubilerski”

Termin: 17–18 i 23–25.11.2018 r. Warszawa

Wykładowca: Tomasz Kłoczewiak

 

Szkolenie Podstawy gemmologii HRD Antwerp.

372_IMG_1828

 

 

Na przełomie lutego i marca 2018 r. odbyła się pierwsza, trzytygodniowa część sześciotygodniowego kursu gemmologicznego w Najwyższej Radzie Diamentów HRD w Antwerpii. Zajęcia dotyczyły podstawowego zakresu identyfikacji kamieni szlachetnych. W tej edycji udział wzięło czterech członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Kursanci zyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat 10 najpopularniejszych rodzin kamieni szlachetnych oraz nauczyli się badać kamienie w celu ich identyfikacji, używając sprzętu gemmologicznego. Ostatnim etapem była identyfikacja dubletów, szkła i najpopularniejszych syntez. Kurs, który pozwolił uczestnikom zdobyć zaktualizowaną wiedzę z zakresu podstaw gemmologii, zakończył się dwudniowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

W szkoleniu wzięli udział:

Patrycja Cyganek

Agnieszka Szews

Olga Murawska

Dariusz Jaworski

Autor |15 stycznia 2018, 18:59|Zegarki i biżuteria|0 komentarzy